Jak przemawiać kadrem

Tym artykułem chciałbym zachęcić do zakupu i przestudiowania znakomitej pozycji “Framed Ink: Drawing and Composition for Visual Storytellers” autora Marcos Mateu-Mestre.

Książka jest znakomitym podręcznikiem do kompozycji graficznej. Wszystkie idee są bardzo dobrze zilustrowane. Świetna lektura dla ludzi chcących nauczyć się tworzyć story board’y, komiksy, concept art’y czy ilustracje

Kadr, który ilustruje ten artykuł został zaprojektowany dzięki lekturze tej książki. Kompozycja jest tak dobrana aby sprawiła wrażenie, że pies znajduje się w pułapce, uskoku. Rolę ścian odgrywają ciemne elementy kadru, które osaczają psa z dwóch stron. Cienie, które rzuca dziewczyna , smycz oraz kość są tak ułożone żeby nakierowywać wzrok na psa. Ten kadr wyprzedza to co ma się wydarzyć w dalszej części historii. Historia została wymyślona przez jednego z członków koła game devow’ego, które działa w firmie ,w której pracuję. Stworzyłem animowany story board, który wprowadzał gracza w grę. Gra jeszcze nie została ukończona, ale krótki filmik można zobaczyć. Poniżej umieszczę wszystkie potrzebne linki.

Link do książki, o której wspomniałem

https://www.goodreads.com/book/show/8010707-framed-ink

Zapraszam do grupy poświęconej sztuce cyfrowej:

https://www.facebook.com/groups/637508687446699

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *